czwartek, 9 lipca 2015

1.9 Termopile, Sparta, Trzystu

Tak, trzystu, a ściślej mówiąc to trzysta, dokładnie 300 dni do matury 2016, do możliwe najważniejszego egzaminu w całym życiu.  Ile człowiek może zrobić w ciągu takiego czasu? W sumie to może dokonać wszystkiego, jeśli tylko bardzo tego chce, ma plan jak to zdobyć i jest wystarczająco zdeterminowany. aby to osiągnąć.
Czy mam cel? Tak, studia medyczne, czyli wysokie wyniki z matury z biologii, chemii i w miarę możliwości również matematyki. 
Czy mam plan? Pewnie, przeliczyć całą masę zadań, nie poddawać się, walczyć! 
Chęci i samozaparcia również mi nie brakuje.
300 dni, to i dużo i mało. Wszystko zależy od Ciebie, ode mnie, jak je wykorzystamy. Może to być czas pełen pracy i wysiłku i oby tak było, abyśmy mogli po tych 10 miesiącach stwierdzić, że daliśmy z siebie 100%, a reszta jest już w rękach egzaminatorów i zależy od łaskawości klucza. Chcę móc stwierdzić przekraczając próg szkoły na początku maja, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy, żeby osiągnąć sukces w walce o marzenia. 


Najcięższy bój przyjdzie mi stoczyć zapewne z chemią, która na rozszerzeniu przestała mi iść tak płynnie i bezproblemowo jakbym tego chciała. Pułap z jakiego zaczynam powtórki to ok 65-70%. No cóż, na medycynę trochę mało, a więc już nad tym pracuję i muszę przyznać, że widzę progres, może powolny, ale jest. Muszę dojść do poziomu, w którym będę pisała arkusze na co najmniej 80% (planowo do końca roku kalendarzowego), a potem już tylko szlify, poprawki i powinno być dobrze.
Z biologią wszystko w porządku, jestem w ścisłej czołówce najlepszych biologów na roczniku w mojej szkole -myślę, że spokojnie w pierwszej piątce (przy czym biologię rozszerza ok 90 osób), także powtórki z biologii rozpocznę najprawdopodobniej dopiero od grudnia.
Matematyka raczej potrzebna mi nie będzie. Zobaczymy.
Priorytet -chemia.

A ile czasu do matury pozostało w tym momencie? http://zegarmaturalny.net/ Tik tak, tik tak

4 komentarze:

 1. Również należę do grona przyszłorocznych maturzystów i tak jak Ty zamierzam walczyć o możliwie najwyższy wynik z chemii. Zdradzisz mi z jakich książek /zbiorów korzystasz (do chemii i biologii)? Jakich podręczników używacie w szkole? Życzę powodzenia w wakacyjnej nauce! ;-)
  Paula

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! W swojej kolekcji posiadam na prawdę spory zbiór książek zarówno do biologii jak i do chemii. Jednak regularnie korzystam w sumie z paru pozycji: chemia -Witowski, Witowski i jeszcze raz Witowski oraz vademecum maturzysty z operonu ; biologia - przede wszystkim podręczniki z nowej ery, Witowski, Tydzień po tygodniu, ekologia i vademecum (Pyłka-Gutkowska). To te najważniejsze ;) myślę, że zrobię osobny post o książkach z których się uczę :) I również trzymam kciuki za Twoje przygotowania! ;)

   Usuń
 2. Faktycznie, to dość okazała kolekcja :) Ja swoją dopiero kompletuję, lecz w mojej mieścinie ciężko o jakiekolwiek repetytoria i zbiory- mają tylko Grega :( Post o książkach to świetny pomysł- czekam na niego z niecierpliwością!
  Paula

  OdpowiedzUsuń

2.96 Walka trwa

Piszę do Was odrywając się na chwilę od przerabiania starych pytań z patomorfologii, z której egzamin już w przyszły wtorek. Nauka idzie moz...