czwartek, 6 października 2016

2.63 Pierwsze wrażenia

W zeszłym tygodniu przebyłam spory kawałek Polski, aby się TU znaleźć, i po całonocnej podróży przywitałam stację Katowice. Podekscytowana, ale bez planu na dalszą część podróży, jeżdżąc autobusami, wchodząc w ślepe uliczki i skręcając nie w te drogi co trzeba, w końcu dotarłam do miejsca docelowego. Ufff

Następny dzień był dla mnie dniem przełomowym, tzn odbyła się immatrykulacja i oficjalnie wstąpiłam do grona studentów. Uroczysta atmosfera, rektorzy, dziekani, kierownicy katedr i cała masa biednych pierwszaków, którzy nie do końca wiedzą co ich czeka -a nawet jak myślą że wiedzą, to się mylą :D
Oprócz tego jedna impreza integracyjna, potem druga i od razu to całe studiowanie przestało być takie straszne.
Do czasu.
Pierwsze zajęcia i dowiadujesz się, że na trójkę z histologii to trzeba mieć co najmniej 70%, a czasami to nawet więcej. Na anatomii nie jest dużo lepiej -na zaliczenie 65%. Oprócz tego straszenie na każdym kroku jak będzie ciężko, jak nas dużo w tym roku przyjęli (i ilu nas wyleci). Na biologii molekularnej na pierwszych zajęciach kolokwium...


No ale nie wszystko jest przecież takie przerażające :)

 • fajni ludzie, z którymi powoli łapię kontakt
 • anatomia, która oprócz przytłaczania rajcuje 
 • z owego kolokwium wpadła piąteczka -nie taki diabeł straszny :)
 • co najmniej jedna miła pani w dziekanacie  
 • dosyć rozsądnie rozłożony plan -nie mam dwóch poważnych przedmiotów jednego dnia\
 • miasto całkiem przypadło mi do gustu -przynajmniej póki co
Podsumowując to póki co mam w głowie wielki misz-masz, mieszają się wszelkie emocje: podekscytowanie, strach, radość, niepewność, smutek, euforia.

Jedno jest pewne: dam z siebie wszystko, żeby z powodzeniem zaliczyć rok pierwszy! :)14 komentarzy:

 1. Powodzenia! Na pewno będzie dobrze, pierwsze kroki zawsze są trudne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia. Będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje dostania sie na wymarzony kierunek! Tak ci zazdroszczę, ja zawsze marzyłam o medycynie, tylko od wiekszosci osob różni mnie to, ze chciałabym dostac sie na lekarsko dentystyczny hihi... Tak sie stresuje tym wszystkim, mimo ze matura w przyszłym roku dopiero. Masz jakieś rady, aby zwalczyć stres? Bo mam wrażenie, ze to zjada najbardziej... I powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki serdeczne!
   Dla mnie najlepszym sposobem na stres jest posiadanie kontroli nad tym co dzieje się w moim życiu -w tym przypadku kontrolowanie czasu do matury, planowanie i systematyczna nauka. Rozpisz sobie co powinnaś zrobić np w danym tygodniu i się tego trzymaj. To pozwoli Ci czuć się Panią sytuacji i uniknąć stresu związanego z maturą,bo będziesz wiedziała, że robisz wszystko aby ten cel osiągnąć :)
   Z całego serducha życzę Ci powodzenia i duużo samodyscypliny, bo to będzie Ci bardzo potrzebne. Będzie dobrze! :)

   Usuń
 4. A ja bym cię chciała zapytać jak ci się liczyły języki na studia? Bo też bym chciała na lekarski, chemia z fizyką super w testach mi idzie, ale niestety z angolem jest problem i nie wiem gdzie się zapisać na jakieś kursy czy coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie na przykład wliczyłam angielski z podstawy bo lepiej mi poszedł niż rozszerzenie, a trochę żałuję że się bardziej do tego nie przyłożyłam kilka lat temu. W ogóle ta zmiana matury już mnie wkurza co jakiś czas nowe zasady. Słyszałam, że w empik school są dobre kursy przedmaturalne ale musisz sprawdzić na jakich poziomach.

   Usuń
  2. Maturalne są na bank i to na podstawie i rozszerzeniu bo moja kumpela z klasy tam chodziła właśnie tylko przez rok, ale zdała lepiej ode mnie ;)

   Usuń
  3. Na żadną uczelnię nie jest brany wynik z języka obcego :) podstawa to biologia, chemia/fizyka +czasami matematyka.
   Ja z angielskiego jestem przeciętna i myślę, że to wystarczy, żeby jakoś ten przedmiot na studiach przeżyć :)

   Usuń
 5. Miłe panie w dziekanacie to podstawa, choć nie reguła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się jest miłym i cierpliwym, to można się z nimi dogadać :)

   Usuń
 6. Oj studia, studia, nie żałujcie, że jesteście na medycynie, to naprawde zawód poważny, szkoda, że czasami mało opłacalny, ale tak naprawdę, w nim twi wszystko. Swego czasu żałuje, że nie poszedłem na nią. A jak jest stresik, to i antystresik można dostać w aptece)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja teraz też się wybieram na studia medyczne zobaczymy co z moich planów wyjdzie wiem że nie będzie łatwo ale postaram się dać radę. Nie jest mi straszne żmudne uczenie się.

  OdpowiedzUsuń

2.93 I dwa lata za mną...

Witam Was w ostatnim tygodniu września, który dla studentów jest ostatnim tygodniem wolności. Sesję udało mi się zaliczyć pomyślnie, więc ju...