środa, 7 września 2016

2.61 I nastał wrzesień

I nastał wrzesień... a we wrześniu wszystko się zacznie!              
Wczoraj dotarła do nas informacja, że 29.09 będzie immatrykulacja /cóż za śmieszne słowo/ oraz szkolenie BHP. Wraz z tą wiadomością dotarła także kolejna fala ekscytacji, która spowodowała włożenie mojego nosa w książkę i zaczytywanie się w pierwsze tematy z anatomii. Teoria w języku polskim wydaje się porządku, ale część językowa mnie przeraża. Na pewno początek pod tym względem prosty dla mnie nie będzie, oj nie.


Ostatnio nadarzyła się też okazja i kupiłam trochę książek do anatomii, histologii oraz biologii molekularnej wraz z różnymi pomocami naukowymi (w sumie to nawet nie wiem dokładnie z czym -typowy nie do końca ogarnięty pierwszak ^^). Odbiór osobisty w Katowicach pod koniec września, także nie będzie mnie korciło, żeby zacząć się szybciej uczyć :P

Co do mojego przyszłego miejsca zamieszkania, postawiłam na stancję. Jednak cisza i spokój do nauki oraz fakt, że nigdy z nikim nie dzieliłam pokoju przeważyły szalę. Mieszkanko fajne, w dobrej lokalizacji, dość blisko do uczelni, a w dodatku pod nosem przystanek autobusowy oraz parking. Będzie dobrze -a wyprowadzka z domu za niecałe 3 tygodnie!

Tak poza tym to sprzedałam znaczną część moich książek, z których uczyłam się do matury. Zapakowałam je w walizki(!) i zawiozłam na kiermasz szkolny. Oczywiście nie udało się sprzedać wszystkiego, a mimo to zysk pokrył jakieś 80% wydatku na książki na studia, także jestem zadowolona.

Zmykam dalej odpoczywać i ładować akumulatory :)
A wszystkim licealistom, a w szczególności maturzystom życzę owocnego roku!

12 komentarzy:

 1. Haha racja - część językowa "ładnie" się prezentuje. Aż miło się czyta takie posty obserwując Twojego bloga od roku i widząc, że Twój wkład pracy nie poszedł na marne ;)
  (nie)dziękuję, żeby nie zapeszać przed maturą :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! Dzięki za ten komentarz, bo wywołał on uśmiech na mojej twarzy :)

   Usuń
 2. Nie martw sie, ten angielski tylko wyglada przerażajaco, ale jak sie przyzwyczaisz to bardzo łatwo wchodzi do głowy ;) i nie ucz sie anatomii w wakacje! Wypoczywaj poki możesz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi się właśnie wydaje, że tylko początkowo będą problemy z angielskim :) Nie zamierzam się za dużo uczyć, oj nie! Tylko tyle, co jest potrzebne na pierwsze zajęcia :)

   Usuń
 3. Do wszystkiego idzie przywyknąć, jak już się naczytasz, to samo do głowy wejdzie ;) Ale póki co to jeszcze wakacje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pocieszenie :D Odpoczywam, odpoczywam -do książek zaglądam z czystej ciekawości :)

   Usuń
 4. Na razie wypoczywaj. Na naukę przyjdzie jeszcze czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również wybieram się na lekarski do Katowic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie do zobaczenia na uczelnianych korytarzach! :)

   Usuń
 6. również zaczynam pierwszy rok lekarskiego i tak samo kręcę się wokół tej anatomii, ale starsze roczniki mówiły aby nie marnować wakacji, więc staram się wsztrzymywać :P zapraszam do siebie: http://curasalutis.blogspot.com/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

2.96 Walka trwa

Piszę do Was odrywając się na chwilę od przerabiania starych pytań z patomorfologii, z której egzamin już w przyszły wtorek. Nauka idzie moz...