środa, 27 kwietnia 2016

1.45 Koniec pewnego rozdziału

Nie chodzę już do szkoły, siedzę w domu. 
Kolejne arkusze z biologii i chemii za mną. Szlifuję to, co bardzo niekulturalnie kradnie mi punkty i obniża wyniki. Zrobiłam dwa arkusze z matematyki podstawowej (91 i 83%) -muszę się tym zadowolić, bo nie planuję poświęcić na powtórki teoretyczno-praktyczne więcej niż 2-3 godziny. Przed chwilą zaczęłam też czytać streszczenia krótkie lektur i robić z nich streszczenia w pigułce :D Także jutro powinnam zakończyć moją edukację z języka polskiego...
Jutro mam też ostanie korepetycje z chemii... CreepyDopiero co brałam udział w konkursie z biologii w gimnazjum, aby zapewnić sobie miejsce w wymarzonej szkole, do której de facto nie poszłam. Szalona decyzja, inne liceum niż zamierzone -najlepszy wybór w życiu.
Wspaniała atmosfera, niezapomniane wydarzenia szkolne i pozaszkolne, nowi (a być może pierwsi prawdziwi) przyjaciele! Multum znajomych, ze względu na niesamowitą integrację całego rocznika. 
Nauczyciele z powołania, inspirujący i traktujący uczniów jak inspirację. Prawie wręcz koledzy (polonista piszący: M.! Co Ty robisz na fb? Syntezę jutro mamy! Trudna! Nie zdasz!), ironiczno-sarkastyczni, co osobiście uwielbiam. Dodający otuchy, dbający o nasz rozwój.

To były wspaniałe trzy lata, które minęły mi niepostrzeżenie. Będę wspominała je bardzo ciepło...i będę tęsknić.

Zakończenie roku już w piątek. Ponoć piękne, bardzo oficjalne, uświetnione przez występ chóru i naszych szkolnych muzyków. Wyciskacz łez. Jesteśmy gotowi ubrać togę, założyć biret i wkroczyć w dorosłość. Opuścić bezpieczną przystań, złapać wiatr w żagle i ruszyć w świat...

8 komentarzy:

 1. Ja już od dziś jestem absolwentką liceum i jeszcze to do mnie nie dociera. :) Mnie także te lata upłynęły strasznie szybko. Mam wrażenie, że nie tak dawno zaczynałam naukę w liceum, a tu już koniec! Tak jak Ty będę tęsknić za tym wszystkim, co wiązało się ze szkołą. Cos się kończy, ale też coś się zaczyna i musimy myśleć pozytywnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czas na sentymenty przyjdzie później ;) teraz pełne skupienie i mobilizacja :)
  Ja do swojego wolnego muszę poczekać jeszcze... 2 miesiące... A tym czasem biegnę na pediatrie
  Keep calm i powodzenia!! 3mam kciuki za medyczny narybek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję zdobycia średniego wykształcenia i życzę wielu sukcesów w dalszej drodze edukacyjno-zawodowej :P
  Nowy etap przed Tobą, wiele się zmieni, oby na lepsze :)
  Powodzenia na maturze, trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Średnie wykształcenie oł jee :3
   Dzięki, miejmy nadzieję, że będzie dobrze :)

   Usuń
 4. Zazdroszczę, niewiele osób ma tak pozytywne wspomnienia o nauczycielach ze szkoły ;).
  Trzymam kciuki również.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość nauczycieli to absolwenci mojego liceum, znający i czujący klimat szkoły...całkiem możliwe, że z tego wynika ta niesamowita więź między nami :) dzięki!

   Usuń

2.96 Walka trwa

Piszę do Was odrywając się na chwilę od przerabiania starych pytań z patomorfologii, z której egzamin już w przyszły wtorek. Nauka idzie moz...