sobota, 23 stycznia 2016

1.26 Studniówka, ferie, OWE, chemia, 101 dni...

Ferie zaczęłam już jakiś czas temu od... studniówki! Impreza była przednia, hasałam wesoło do 4 nad ranem. Korona na głowie, długa czarna suknia balowa i P. przy moim boku. Było na prawdę cudownie! :) 
Wszystko pięknie, ale final solution wisi w powietrzu, niczym topór trzymany w rękach kata nade mną, niewinną maturzystką. I słowa jednego z nauczycieli mojej szkoły, które doskonale oddają charakter całej sytuacji:
"Lubię studniówkę. Przypomina mi bal na Titanicu...Katastrofa jest tak blisko, a Wy pięknie ubrani, tańczycie nie przejmując się niczym. To ma element tragizmu." 
No właśnie. Do MATURY 101 dni!
Ostatnio stresuję się znacznie mniej (za pewne do czasu), bo czuję się (chwilowo) panem sytuacji. Powtórki idą mi bardzo dobrze, zarówno z biologii jak i z chemii. Potwierdzają to oceny ze sprawdzianów powtórkowych (biologia 96%, chemia 83%).
Czas na trochę obiecanych szczegółów.
Biologia:

 • W szkole powtarzamy materiał w tempie mniej więcej jeden dział na 2 tygodnie
 • Na podstawie podręcznika z Nowej Ery, którego używamy w szkole, robię notatki. Pracuję na bieżąco, codziennie czytam temat i wynotowuję to czego nie pamiętałam lub to, z czym mam problem. Jak to wygląda objętościowo? Np całą anatomię człowieka zmieściłam na 11 stronach A4. Tutaj macie poglądową notatkę z układu rozrodczego:
(część osób uważa moje pismo za bardzo nieczytelne, także przepraszam :P)
 • Zadania robię głównie z Teraz Matura, po skończonym temacie, w wolnej chwili, przed sprawdzianem...
 • I mój faworyt <3 Na podstawie zrobionych przeze mnie notatek sporządzam fiszki. Fiszki na komórkę! Korzystam z darmowej aplikacji AnkiDroid. Jest boska. Ustala nam plan powtórek, w zależności od tego, w jakim stopniu opanowaliśmy materiał. Super do powtórek przed sprawdzianem, a jeszcze lepsza przed maturą :D Minus? Wymaga niesamowitej systematyczności i cierpliwości przy wpisywaniu pytań. Przykładowe pytanie i odpowiedź z mojej bazy pytań: 
I to by było na tyle, jeśli chodzi o moją naukę z biologii. Od marca chcę ruszyć z robieniem arkuszy...A wy macie jakieś sprawdzone patenty?
Co do chemii, to też idzie nieźle. Robię zadanka, opanowałam w końcu zadania na stężenia molowe, alfę itp :) Do końca ferii chcę opanować jeszcze wiadomości o kwasach, pierwiastkach z bloku s,p,d i będę zadowolona :)
Jeszcze mała informacja: przeszłam etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej :)
Trzymajcie się cieplutko i walczcie, bo jest o co :)

4 komentarze:

 1. Hej :) Czy udostępniłabyś mi swoje notatki tzn. wysłała na pocztę? Ja też już miałam studniówkę, a teraz walczę z chemią.Mam Teraz Matura z bio, jest ekstra. a jaki zbiór polecasz z chemii? H.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! Muszę pomyśleć o złożeniu specjalnego e-maila, bo mój obecny za dużo by zdradził :p a co do chemii, to oczywiście Witowski oraz zbiór zadań (pomarańczowy) z PWNu autorstwa Krzeczkowskiej :) polecam serdecznie

   Usuń
 2. A kwasów i pierwiastków z s, p i d jak się uczysz? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie z repetytorium PWN Krzeczkowskiej :) oraz z notatek szkolnych i jakiejś staarej książki pożyczonej od mojej chemiczki :)

   Usuń

2.96 Walka trwa

Piszę do Was odrywając się na chwilę od przerabiania starych pytań z patomorfologii, z której egzamin już w przyszły wtorek. Nauka idzie moz...