sobota, 25 kwietnia 2015

1.5 Ekologiczna

Trochę się ostatnio dzieje, a ścieślej mówiąc dzieje się bardzo dużo:

  • 18 urodziny -odhaczone, przetańczone, cudowne ;3
  • prawo jazdy -zrobione i namiętnie wykorzystywane już od ponad miesiąca (za pierwszym!)
  • coraz lepsze wyniki z chemii -jest nadzieja :)
  • olimpiada!
No właśnie. Co to za olimpiada? Wcześniej nic o tym nie pisałam z tego powodu, że organizacja urodzin i robienie prawka pochłaniały bardzo dużo czasu i stwierdziłam, że zmagania z olimpiadami trzeba będzie odłożyć na lepsze czasy. A tu prosze, olimpiada ekologiczna!
Na etapie szkolnym ledwo się prześlizgnęłam (z dogrywki), a na etap okręgowy pojechałam bez przygotowania starając się bazować na wiedzy wyniesionej z gimnazjalnych potyczek z olimpiadą biologiczną. No i ku mojemu zdziwieniu -udało się! Dostałam się na etap ustny, na którym obroniłam swoją wiedzę i skończyłam z drugim miejscem :D Także jadę na finał do Olsztyna!
Ciesze się, że wyszło jak wyszło i udało mi się pogodzić sprawy wynikające z wkroczeniem w dorosłość i zyskać na starcie w olimpiadzie.
Okazało się, że całkiem sporo uczelni tylko czeka na takich, ot finalistów (http://ekoolimpiada.pl/?page_id=177). Jest w czym wybierać. Myślę, że na spokojnie znajdę coś dla siebie w ramach planu B ;)

Macie może wiedzę, czy któraś z uczelni medycznych daje indeksy na lekarski dla finalistów lub laureatów tej olimpiady?
Jeśli tak, to proszę o wiadomość w komenatarzu ;)

Tymczasem lecę się szykować na następną imprezę 18-stkową. Jak dobrze, że do matury jeszcze rok ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

2.96 Walka trwa

Piszę do Was odrywając się na chwilę od przerabiania starych pytań z patomorfologii, z której egzamin już w przyszły wtorek. Nauka idzie moz...