środa, 26 listopada 2014

1.1 Starcie z ekologią

I blok tematyczny -przygotowanie do matury ;)
Dzisiaj miałam trochę wolnego czasu i postanowiłam choć odrobinę wykorzystać go jakoś produktywnie. Po głowie chodziła mi co prawda nauka biochemii, a konkretnie fotosynteza, którą zaczęliśmy dziś rano na kole biologicznym, ale postawiłam jednak na ekologię. Jako, że teorię mam już całkiem nieźle opanowaną, przeszłam od razu do rozwiązywania zadanek z książki "Biologia. Tydzień po tygodniu do matury". Tak wygląda okładka:

To może krótka recenzja zbioru: ma on postać 30-stu bloków tematycznych, które maturzysta mógłby robić w ciągu 30-stu tygodni. Każdy tydzień podzielony jest na 6 mniejszych partii (do wykonania od poniedziałku do soboty). Taka forma jest bardzo korzystna, dla osób, które chcą systematycznie i małymi partiami powtórzyć cały materiał. Dodatkowo na początku każdego działu znajdują się pojęcia, które powinniśmy przyswoić.
W mojej opinii każdy szanujący się maturzysta powinien ją mieć :P Zadanka, które się w niej znajdują są przystosowane do nowej matury, czyli z serii "poczytaj mi mamo": dużo, dużo tekstu oraz są wielopodpunktowe. Wady: zdarzają się nieliczne zadania, które nieco wykraczają za podstawę programową oraz klucz przewiduje tylko przykładowe, a nie wszystkie możliwe odpowiedzi.

Przerobiona w dniu dzisiejszym ekologia poszła mi całkiem sprawnie + z tekstu dołączonego do jednego z zadań, udało mi się wychwycić nowe dla mnie pojęcie: ekoton -strefa przejściowa między dwoma ekosystemami ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

2.96 Walka trwa

Piszę do Was odrywając się na chwilę od przerabiania starych pytań z patomorfologii, z której egzamin już w przyszły wtorek. Nauka idzie moz...